MÖBLER / Stolar & FÃ¥töljer / Pall 8873724

nr 887 3724

Pall

Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, höjd: 43

Kondition: slitage, skador

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 14 april 2014
kl 18:52:24

Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
Firma Svenskt Tenn